Futboll Sport

Kërcënimet nga tifozët, trajneri qëndronte në stol me “bodyguard”

Pas largimit të trajnerit të mirënjohur dhe Arsenalit, zbulohen prapaskenat e një marrëdhënie, që në vitet e fundit ishte bërë e vështirë. Arsen Venger nuk ndihej më i sigurt në ekipin londinez.

Tekniku francez nuk ndihej më i sigurt mes “tifozëve” të tij, që për afro dy dekada e kishin duartrokitur. Mbi të gjitha në dy vitet e fundit ishte kërcënuar dhe për ketë arsye, i kërkoi klubit t’i garantonte mbrojtje kur ishte në fushë.

Prapaskenat janë mbledhur nga gazetari Xhon Kros dhe u konfirmuan personalisht nga Venger. Trajneri kishte frikë, edhe prej faktit që në stadiumet angleze mungojnë barrierat mbrojtëse me tifozët.

Tensioni nisi në fundin e vitit 2014, kur pas ndeshjes me Stouk Sitin, Arsen Venger u përball me disa tifozë të zemëruar. Në atë moment tekniku e kuptoi se, asgjë nuk do të ishte si më parë.

Related posts

PASUESI I TIAGO SILVËS/ Milan braktis Caldaran, Leonardo “peshkon” në Brazil

Sadik.Autor

Nuk ndalet Maxi Lopez/ Zbuloni gjestin e shëmtuar ndaj stemës së Realit

Isa.Autor

Rivalë prej 10 vitesh, Mesi: Nuk do të jem asnjëherë mik me Ronaldon

Q.Autor

Leave a Comment