Futboll Seria A Sport

Kthehet në kampionat si trajner, legjenda e MILANIT nuk e harron të kaluarën

Filippo Inazghi do të nisë drejtimin e Bolonjas si trajner këtë sezon në ndeshjen me SPAL-in në kampionatin italian.

Ish-futbollisti legjendar dhe ish-tekniku i Milanit ka dalë dje në konferencën për shtyp për të folur rreth sezonit të ri dhe i ka motivuar lojtarët në mënyrën më të mirë të mundshme.

“Të fillosh sezonin me një derbi është gjithmonë motivues. SPAL-i është skuadër e mirë. Ne jemi te vendsosur dhe duam të fitojmë. Dua që lojtarët e mi të luftojnë për çdo top. Futbollin e dua akoma, bile dëshiroj të vrapoj në fushë me ekipin tim dhe të luaj me ta”, deklaroi “Super Pippo”.

 

Related posts

11 GOLA NË 11 NDESHJE/ Chelsea “ZBULON” Ibrahimovicin e ri në kampionatin…

Delo.autor

ÇFARË SPEKTAKLI/ Shikoni KLASIN DHE FANTAZINË e Iniestas me Podolskin (VIDEO)

Isa.Autor

U largua nga Zvicra për Kosovën/ Kryeziu: Krenar për këtë zgjedhje, do të punoj shumë

Isa.Autor

Leave a Comment