Futboll Premier League Sport

MERR FUND DILEMA/ Zbulohet skuadra e njohur që pritet të drejtoj HENRY

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se Thierry Henry dëshiron të marrë vendin e lirë të Bordeaux-it. Gus Poyet u suspendua kohët e fundit nga klubi i Ligue 1 pasi i quajti zyrtarët e ekipit si “turpi i klubit”.

Ai akuzoi klubin për shitjen e një sulmuesi Gaetan Laborde pas shpinës së tij. Ish-shefi i Brightonit dhe Sunderlandit mendon se nuk dëshiron më të vazhdoj të drejtoj klubin francez.

Henry, i cili kohët e fundit e la rolin e analistit sportiv për t’u përqendruar në punën e trajnerit, është favorit për të pasuar uruguaianin. “Ai dëshiron ta bëjë këtë, ta merr drejtimin e Bordeauxit”, tha Wenger për Corse Matin.

“Ai është inteligjent dhe ka cilësi. Por pyetja që ne gjithmonë e pyesim veten është nëse jemi gati të sakrifikojmë jetën tonë për profesionin e stërvitjes”, tha Wenger.

Related posts

Pesë goditje, pesë gola… rekordi i mbrojtësit të Lazio!

Sadik.Autor

MAQEDONIA E VERIUT/ Shkëndija rikthehet te fitorja në kampionat. Renova ngec, por ruan kreun

Delo.autor

Ibrahimovic do të largohet zyrtarisht këtë javë nga “Djajtë e Kuq”.

Sadik.Autor

Leave a Comment