Futboll Premier League Sport

MOURINHO PRANË SHKARKIMIT/ Trajneri i njohur ITALIAN një hap larg Man United

Antonio Conte është bërë njëri nga favoritët për ta zëvendësuar Jose Mourinhons si menaxher në Manchester United. Ish trajneri i Chelsea, i cili u shkarkua këtë verë për ti lënë vend Maurizio Sarrit, mund të vazhdojë prapë karrierën në Premier ligë

Fillimi i dobët i Manchester United është dominuar me tensione për Mourinhon, sidomos pas përleshjeve të tij me Paul Pogban. Sipas raporteve të fundit në Angli, hierarkia e klubit mund ta shkarkoi Moun përndryshe mund të rrezikojnë ta humbin francezin.

Zinedine Zidane mbetet favorit për ta zëvendësuar atë në Old Trafford, por bastoret mendojnë se Conte i ka mundësitë më të mëdha që ta merr Manchesterin.

Ish trajneri i Juventusit ka punuar shumë mirë me Pogban në Torino nga viti 2012-14. Ai pastaj fitoi Premier Ligën dhe FA Cup për dy vite me Chelsea, gjatë të cilit ai ka pasur përplasje me Mourinhon vazhdimisht nëpër media.

Related posts

Lineker përditëson shprehjen/ Në fund, çuditërisht fitojnë po gjermanët! (FOTO)

Isa.Autor

DËMTIMI HORROR/ Operohet Tolisso i Bayernit, ja sa pritet të mungojë francezi

Isa.Autor

PËRBALLJA NDAJ “NOTORIOUS”/ Poirier: Ja plani im për të mundur McGregor në revansh

Delo.autor

Leave a Comment