Futboll Sport

Mungonte sot në vendlindje/ Miqtë dhe kolegët “ndeshje” në kujtim të Fadil Vokrrit

Dje në Podujevë të Kosovës është luajtur takimi i përvitshëm midis legjendavë të skaudrës së Llapit dhe atyre të Diasporës. Këtë herë ndeshja kishte një rëndësi të veccantë pasi luhej në kujtim të ish-lojtarit dhe ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës Fadil Vokrri.

Në nder u mbajt një minutë heshtje dhe prezentë në stadium kanë qenë kreu i ri FFK-së Agim Ademi, familjarë të të ndjerit dhe qytetarë të shumtë nga Llapi.

” KF Llapi(Veteranët) – KF Llapi (Veteranët Diasporë) 5-2

Ndeshja nisi me një minutë heshtje në nderim të Legjendës së ndjerë, Fadil Vokrri

Podujevë, 6 gusht. Si çdo vit, KF Llapi organizoi ndeshjen mes veteranëve të Llapit dhe atyre të Diasporës, e cila përfundoj 5-2 në të mirë të veteranëve të Llapit.

U nderua edhe Legjenda tashmë i ndjerë, Presidenti Fadil Vokrri i cili çdo vit ishte i pranishëm në këtë organizim por jo edhe këtë vit.

Në këtë ballafaqim përkujtimor ishin të pranishëm Presidenti i FFK-se Agim Ademi, familja e Vokrrit, djali Gramozi, vëllai Adili dhe axhallarët Selatini e Muhameti, kryetari i FC”Llapi”, Nexhat Dumnica si dhe shumë qytetarë nga Llapi e më gjerë.”

Vokrri vdiq në 9 qershor të këtij viti nga një goditje e papritur në zemër.

Related posts

PAGUHET KARTONI I LOJTARIT/ PSG kryen transfertën e radhës në merkato

bora.autor

PREMIER LEAGUE/ Guardiola mbetet pa fjalë kur pyetet për yllin e Arsenalit

Q.Autor

Marcos Rojo: Mourinho më ka urdhëruar të driblohem nga Alexis Sanchez

Sadik.Autor

Leave a Comment