Futboll Seria A Sport

PRANDELI ZBULON EKIPIN ANTI JUVENTUS/ Trajneri i këtij ekipi është një “gjeni”

Seria A rikthehet sot. Bota e topit është e sigurt se Juventus do ta fitojë përsëri kampionatin. E vetmja pikëpyetje ka lidhje me atë që do të jetë rivalja e vërtetë e bardhezinjve. ka nga ata që thonë Inter, disa Milan dhe të tjerë, si prandelli, që thonë Napoli.

Pavarësisht merkatos jo shumë të bujshme të “axurrëve”, ish-trajneri i Italisë ka shumë besim te Napoli dhe kryesisht te Carlo Ancelotti, trajneri i ri i ri “axurrëve”. Prandelli, në një intervistë të dhënë për “Mattino”’, ka shpjeguar arsyet pse mendon se skuadra e presidentit De Laurentiis do të jetë rivalja e vërtetë e Juventus-it.

“Të gjithë janë në kërkim të anti-Juventus. por është një kërkim i lehtë: nëse ka një skuadër që ka grumbulluar 91 pikë dhe ka patur forcën të marrë një trajner si Carlo Ancelotti, atëherë ajo është anti-Juventus”, ka thënë Prandelli.

“Carlo është një gjeni. Është në vendin e duhur, edhe pse krahasimet me Sarri-n nuk do të ndikojnë aspak. Nuk do të bëjë asnjë revolucion. E di si duhen trajtuar lojtarët, e di atë që duan ata, i kupton mendimet e tyre. Askush nuk mund ta ndihmojë Napoli-n të kapë majën e Serisë A më mirë se ai”.

Related posts

E BUJSHME/ PSG ka gati ofertën e “çmendur”: Një pagë sa e Neymar për yllin francez

Isa.Autor

Shkodran Mustafi, pjesë e skuadrës më të dobët në Premier League këtë sezon

Sadik.Autor

ZYRTARIZOHET KALIMI I LEAOS TEK “MILANI”/ Ja sa ka kushtuar futbollisti 20-vjeçar (FOTO)

Bora Xhani

Leave a Comment