Futboll Kombëtarja Sport

RONALDO I SHQIPËRISË/ Gerrard flet për TALENTIN: Është një lojtar i shkëlqyer

Rangers janë shumë pranë blerjes 2.5 mln euro të sulmuesit anësor shqiptar Eros Grezda nga Osijek, këtë e ka konfirmuar Steven Gerrard. 23-vjeçari aktualisht është duke kryer vizitat mjekësore dhe pritet t’i bashkohet ish-shokut të ekipit te Ibrox Borna Barisic.

“Ai është një lojtar i shkëlqyer dhe tifozët do ta duan pasi ai mund të kontribuojë në fazën sulmuese,” shprehet Gerrard. Eros Grezda has scored once in six international appearances for Albania

“Ai është shumë i shpejtë, shumë direkt dhe ka eksperiencë ndërkombëtare. Gjithçka po ecën mirë dhe shpresoj që ai të japë një kontribut të madh te ne.”

Gerrard ka zbuluar se kanë qenë Barisic dhe Katic, që janë ndeshur me Grezdën kur ishin te Slaven Blupo, besojnë se ai ishte lojtari më i mirë i Osijek sezonin e kaluar. Grezda pritet të jetë rekruti i 13-të i Gerrard në merkaton e verës.

Related posts

KAMPIONATI SHQIPTAR Bashkia “lan duart”/ tregon kush ishin përgjegjësit për rënien e Vllaznisë

Sadik.Autor

ËSHTË ZYRTARE/ Tirana arrin akordin me “gardianin” Edvan Bakaj, ja përfitimet

Delo.autor

Kuqezinjtë përballen me Skocinë/ MAVRAJ motivon skuadrën: Së bashku drejt suksesit (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment