Futboll Premier League Sport

SHKËLQEU NË BOTËROR/ Një SHQIPTAR në formacionin IDEAL të blerjeve në ANGLI

Mbi 1,3 miliardë euro të shpenzuara në merkato. Një “ushtri” yjesh të rreshtuar nën urdhërat e trajnerëve dhe për të dëfryer tifozët në Premier Ligë. Por, cilat ishin goditjet më të rëndësishme të klubeve angleze?

Formacioni ideal i blerjeve të verës ka në portë Alison, për të cilin Liverpuli investoi shifrën rekord të 80 milionë eurove. Mbrojtja i takon e gjitha Arsenalit dhe Evertonit.

“Topçinjtë” afruan Lihtshtajner nga e djathta dhe Sokratis në qendër. Evertoni u përforcua me Jerri Mina në qendër dhe Lukas Dinje nga e majta.

Related posts

“ËSHTË GJITHMONË BUKUR KUR…”/ Deschamps i tregon RRUGËN Italisë dhe “VOTON” për Juventus-in

bora.autor

LEGJENDA SPANJOLLE/ Iniesta ndryshon rregulloren e kampionatit Japonez…

Isa.Autor

MBYLL AVENTURËN PAS NJË SEZONI/ Lichtsteiner nuk gjen rehat tek Arsenali, në verë “me valixhet në duar” për tek…

Delo.autor

Leave a Comment