Futboll Premier League Sport

SHKËLQEU NË BOTËROR/ Një SHQIPTAR në formacionin IDEAL të blerjeve në ANGLI

Mbi 1,3 miliardë euro të shpenzuara në merkato. Një “ushtri” yjesh të rreshtuar nën urdhërat e trajnerëve dhe për të dëfryer tifozët në Premier Ligë. Por, cilat ishin goditjet më të rëndësishme të klubeve angleze?

Formacioni ideal i blerjeve të verës ka në portë Alison, për të cilin Liverpuli investoi shifrën rekord të 80 milionë eurove. Mbrojtja i takon e gjitha Arsenalit dhe Evertonit.

“Topçinjtë” afruan Lihtshtajner nga e djathta dhe Sokratis në qendër. Evertoni u përforcua me Jerri Mina në qendër dhe Lukas Dinje nga e majta.

Related posts

SHIFRA BRILANTE/ “Bomberi” Broja magjeps Anglinë, ndaj West Ham vë në jetë një perlë

bora.autor

PO BËN XHIRON E RRJETIT/ Luis Enrique “lë nam”, nuk e dinte për kartonin e kuq të kundërshtarit

Delo.autor

ARSENAL-BOURNEMOUTH/ “Topçinjtë” dyfishojnë shifrat, shënon Mkhitaryan

Delo.autor

Leave a Comment