Futboll Seria A Sport

Tragjedia në Xhenova/ Skuadra e Sampdorias kërkon shtyrjen e ndeshjes

Presidenti i skuadrës së Sampdoria, Massimo Ferrero, ka dërguar një kërkesë zyrtare pranë Federatës Italiane të Futbollit, për të shtyrë ndeshjen e javës së parë që skuadra “blucherchiata” do të zhvillojë ditën e diel ndaj Fiorentinës. Siç dihet, Sampdoria është një ekip i qytetit të Xhenovës, aty ku një ditë më parë ndodhi tragjedia e rrëzimit të një ure, duke shkaktuar deri më tani 35 viktima.

“Qyteti i Xhenovës është i gjunjëzuar nga kjo ngjarje. Nuk mund të luajmë dot ditën e diel, në stadiumin tonë para tifozëve tanë këtë ndeshje, me këtë dhimbje të madhe që kemi. Ndaj i kërkoj zyrtarisht FIGC-së që të shtyjë ndeshjen e javës së parë ndaj Fiorentinës. Kjo ëhstë një dhimbje që nuk mund ta përshkruaj”, tha presidenti Ferrero. Deri ditën e enjte FIGC do të marrë vendimin pas kërkesës së skuadrës së Sampdoria.

 

 

Related posts

Futbollisti i TIRANËS në super formë, HASANI e ngacmon: Me gjithë këtë shalë që ke ti…

Isa.Autor

“DUA DHE MERITOJMË 6 PIKË NË DY NDESHJE”/ Duka: Ja pse i ftova në Minsk të gjithë presidentët e Superiores

Delo.autor

VIDEO/ Talenti i Real Madridit Vinicius ‘thyen’ kundërshtarin

Q.Autor

Leave a Comment