Futboll La Liga Sport

TROFEU “BERNABEU”/ MILANI besason me formacionin që do të luaj kundër REALIT

Reali i Madridit do të zbresë sot në mbrëmje, në orën 21:00, në stadiumin “Santiago Bernabeu” për trofeun që mban të njëjtin emër me impiantin prej 80 mijë vendesh, një sfidë historike në nder të presidentit më legjendar të klubit spanjoll.

Kundërshtari i “galaktikëve” do të jetë skuadra e Milanit, një ndeshje madhështore, edhe pse fatkeqësisht prestigji i saj ka humbur disi në vitet e fundit, duke parë krizën e rezultateve dhe atë ekonomike ku kanë notuar kuqezinjtë.

Gjithsesi, nëse interesi për të parë në aksion Realin e ri të Hulen Lopeteguit do të jetë i madh, akoma më i madh do të jetë interesi për të parë në aksion për herë të parë Milanin e Gonzalo Higuainit. “Pipita” do të rikthehet në Madrid si kundërshtar me një tjetër fanellë, pasi këtë e pati bërë edhe me bluzën e Juventusit.

Related posts

KA “HARRUAR” TË SHËNOI/ Mediat angleze TALLEN me Lukakun: 92 milionë foshnja të lindura që kur…

Isa.Autor

“NJË SHËNIM I RËNDËSISHËM”/ Perisic thyen heshtjen: Këto dy fakte janë karburanti im (FOTO)

Delo.autor

Shitja e Milanit, prokuroria Italiane dyshime për pastrim parash

Q.Autor

Leave a Comment