Futboll Kombëtarja Sport

“Arkitekti” i fitores me Izraelin/ De Biazi në Tiranë, por shtyn vizitën me Kombëtaren

Sot ka mbërritur në Shqipëri për të qenë afër Kombëtares në ndeshjen ndaj Izraelit ish-trajneri kuqezi, Xhani De Biazi. Ky i fundit pritej që gjatë së mërkurës pasdite të bënte një vizitë edhe në rezidencën e Kombëtares në Durrës, por në momentet e fundit ndryshoi axhendën.

Sipas të gjitha gjasave, takimi i De Biazit me trajnerin Panuçi dhe futbollistët do të bëhet sot në stërvitjen e fundit në stadium, në prag të takimit me Izraelin. De Biazi ka se çfarë t’u thotë lojtarëve që ka drejtuar, e për më tepër Panuçit, pasi e ka thyer Izraelin 0-3 në eliminatoret e fundit.

Si për ironi, Panuçi i zuri vendin menjëherë pas asaj fitoreje të thellë të kuqezinjve në transfertë, nga ku De Biazi dha dorëheqjen. Nesër kuqezinjtë do të luajnë me Izraelin për Ligën e Kombeve.

Related posts

PO PAGA? Messi përjetë te Barcelona, gati rinovimi i kontratës

Delo.autor

BARCELONA BËN SURPRIZËN/ Kampioni i botës pranë transferimit te “Katalanasit”

Delo.autor

Vettel “pole position” në Hockenheim, Hamilton dëmton makinën, i 14-ti

Isa.Autor

Leave a Comment