Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ ROMA përforcohet me 4 lojtar, zyrtarizimi bëhet brenda pak ditëve

Roma ka një skuadër shumë të organizuar dhe ka arritur të bëj mjaft mirë në merkaton e verës, duke sjellë në ekip lojtar si Pastore, por edhe si N’Zonzi. Megjithatë, sikurse raporton “Corriere dello Sport”, verdhekuqtë kanë gati rinovimin e kontratës me 4 lojtar, që mund të quhen sikur janë blerje të reja, pasi do të vazhdojnë të jenë pjesë e projektit.

Bëhet fjalë për Edin Dzeko, Cengiz Under, Manolas e Pellegrini. Mbetet të shihet në ditët në vijim një detaj më i qartë, përsa i përket lojtarëve të skuadrës nga kryeqyteti. Deri më tani vetëm për sulmuesiboshnjak, Dzeko do të ketë rritje page deri në 4,5 milion euro deri në vitin 2020-të.

Related posts

JUVENTUS-UDINESE/ Pas një aksioni fantastik me Dybalan, Higuain zhbllokon sfidën (VIDEO)

Delo.autor

Marcelo Brozovic bën një tatuazh “epic”

Sadik.Autor

Inter ‘shkundet’ nga Udinese, vjen humbja e parë për zikaltërit (VIDEO)

Q.Autor

Leave a Comment