Bundesliga Futboll Sport

SOT ME BORUSSIAN, DIKUR ME BAYERN/ Mesfushori Emre Can: Ja cili më largoi nga bavarezët

Emre Xhan tregoi për “Bild” një bisede interesante që kishte me ish-trajnerin e tij, Pep Guardiola, kur të dy ishin pjesë e Bajernit të Mynihut.
emre-can-pep-guardiola-bayern-munich-2013_12lvx8pmat5xr10bt4f0pksxtd
“U tregova i sinqertë me të dhe e pyeta se si qëndronin shanset që unë të kisha një vend titullari në skuadrën e Bajernit. Ai më tha se e shihte shumë të vështirë që unë të isha pjesë e skuadrës. Më pas erdhi një ofertë e mirë nga Leverkusen të cilën e pranova menjëherë. Nuk jam bërë kurrë pishman për zgjedhjet e mia.

Aventura jashtë Gjermanisë më ka kalitur shumë dhe tani mund të them se jam një lojtar i kompletuar”, tha mesfushori i  Borusias së Dortmundit. Kujtojmë se gjermani erdhi nga Juventusi në Bundesligë në janar.

Related posts

PO DËSHTOJNË NË MERKATO/ Barcelona synon të “vjedhë” diamantin e Romës

Isa.Autor

NGA “MATEMATICIEN” TEK TAKTIKAT “AJRORE”/ Ja pse Juventus nuk njeh humbje me trajnerin Sarri

Delo.autor

“SYTË PËR LARASKA”/ Rrëzimi i Trashit brenda zonës. A gaboi gjyqtari kryesor në këtë moment…(VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment