Futboll Sport

E TURPSHME/ Shikoni SIMULIMIN e denjë për një film Hollywoodi, rrotullohet për…(VIDEO)

Ndoshta nuk është diskutuar aq sa duhet, por në Brazil, gjatë ndeshjes Sport Recife-Palmeiras, protagonist kryesor nuk ishte autori i golit vendimtar për de Siqueira, por sulmuesi brazilian Deyverson. Lojtari i lindur në vitin 1991 është bërë personazh në mënyrë negative për shkak të një simulimi të turpshëm. Krahasimi, me atë që shfaqi gjatë Botërorit, me Neymar, duket se është mjaft i goditur.

Skena, pas një prekjeje të pretenduar nga kundërshtari, është me të vërtetë epike. Sulmuesi bie në tokë, rrotullohet për disa metra, pastaj ngrihet. Deri në atë moment asgjë nuk është e çuditshme, por pastaj bie përsëri në tokë dhe vazhdon rrotullohet. Vetëm kur sheh gjyqtarin të afrohet, ai ngrihet përsëri, duke çaluar. Një shfaqje, aspak sportive dhe një pamje jo e denjë për tifozët e futbollit.

Related posts

Juventus ka një ide për mesfushorin portugez që vlen 100 milionë euro

Sadik.Autor

NBA, Rockets “knockdown” nga Warriors, s’mjaftojnë 41 pikët e Harden

Sadik.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Flamurtari-Tirana. Rezultati 0-1

Delo.autor

Leave a Comment