Futboll Sport

FORMACIONET/ Ëndrra europiane e Kosovës nis nga Azerbajxhani (FOTO)

Kosova nis sot udhëtimin e saj në Ligën e Kombeve me shumë besim se do të bëjë shumë herë më mirë se në kualifikueset e Europianit. Përfaqësuesja kosovare do të ndeshet sot në orën 18:00 me Azerbajxhanin, një nga skuadrat më të forta të Ligës D.

Sa i përket kualitetit, skuadra e Shaland ka më shumë kualitet dhe cilësi se të gjitha ekipet e kësaj Lige. Një sukses sot do t’i hapte udhë pretendimeve të Kosovës për të triumfuar grupin e tyre, pasi së bashku në grupin e tyre janë dhe Ishujt Faroe dhe Mala.

Pak minuta më parë janë zbuluar dhe formacioni që Kosova do të hedhë në fushë për takimin me Azerbajxhanin. Një formacion mjaft sulmues dhe me synimin e qartë për të mos dalë minimalisht pa pikë nga kjo transfertë. Surpiza në zgjedhjet e stafit teknik mund të jetë ajo e aktivizimit të Zhegrovës në vedin e Rashicës!

Related posts

E BUJSHME/ Strategjia e fundit e PSG mbi Mbappe për të sulmuar Real Madrid. Ekziston një motiv kryesor

Delo.autor

LAJM I KEQ TEK KAMPIONËT E SUPERIORES/ Mungesa tek Tirana, trajneri Dede “arnon” formacionin ndaj Vllaznisë

Delo.autor

EKSKLUZIVE/ Artur MAGANI: Feronikeli për titull. BABI është miku dhe “armiku” më i madh

Isa.Autor

Leave a Comment