Futboll Sport

Klopp zbulon atë që “nuk do ta kishte imagjinuar kurrë” rreth Oxlade-Chamberlain

Jurgen Klopp ka mbetur i goditur nga personaliteti dhe karakteri i Alex Oxlade-Chamberlain, që kur e mori futbollistin në verën e kaluar. Mesfushori i Liverpool erdhi nga Arsenal për 40 milionë euro dhe la një mbresë shumë të mirë me “të kuqtë”.

Ai u dëmtua rëndë në gjysmëfinalen e Champions League kundër Roma dhe nuk do të luajë më deri në fund të këtij kampionati.

Në lidhje me 25-vjeçarin, Klopp tha: “Riaftësimi i tij po shkon mirë. Eshtë i ngadaltë, i mërzitshëm dhe shumë i gjatë, por unë jam optimist sepse Oxlade-Chamberlain më ngjall këtë optimizëm. Ai është pjesë shumë e rëndësishme e ekipit edhe tani që nuk po luan, si pasojë e djalit që është.

Ne e dimë që është një futbollist i mirë dhe i rëndësishëm, por unë nuk do ta kisha imagjinuar kurrë se një lojtar i dëmtuar do të ishte i domosdoshëm për ekipin. Kjo si pasojë e karakterit dhe personalitetit të tij.”

Related posts

Ofertë “e çmendur”, 100 milionë euro për Douglas Costa?!

Sadik.Autor

Mourinho “i çmendur” pas Perisiç, gati të ofrojë 50 milionë euro për kroatin

Isa.Autor

Andy Murray rikthehet pas një viti, luan në turneun e “Mbretëreshës”

Sadik.Autor

Leave a Comment