Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Partizani-Flamurtari: Duel “shahu” për fitoren e madhe, ka startuar supersfida

Po luhet në “Selman Stërmasi” super sfida mes Partizanit dhe Flamurtarit e vlefshme për javën e katërt të Kategorisë Superiore. Skuadrat do të kërkojnë të rikthehen te fitorja, teksa Partizani barazoi në transfertë ndaj Laçit, ndërkohë që Flamurtari u mposht në shtëpi ndaj Skënderbeut.

Nuk mungojnë suprizat në formacionet titullarë, teksa Rubin Hebaj nuk ia ka dalë të jetë titullar. Daja ka vendosur të hedhë titullar Danilo Alvesh. Të dyja skuadrat kanë nga 7 pikë, teksa do të vihen në ndeshje të Skënderbeut.

LIVE| Partizani-Flamurtari 0-0

3’ Asani provon të shënojë për skuadrën kryeqytetase, por goditja e lojtarit të Partzianit përfundon në rrjetën e jashtme.

1′ Ka startuar takimi.

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Hoxha, Atanda, Ibrahimi, Belica, Trashi, Hila, Telushi, Mala, Asani, Mensah, Bardhi

FLAMURTARI: Koliçi, Pollozhani, Sirghi, Siljanovski, Kotobelli, Deliaj, Beqaj, Batha, Torassa, Danilo Alvesh, Bushiç.

Related posts

Blerje mediokër dhe indiferentizëm, Thohir drejt largimit

Sadik.Autor

KËRKOJNË TË BINDIN YLLIN FRANCEZ TË QENDROJË/ Ja oferta e “çmendur” e “Djajve të Kuq” për Pogba

Delo.autor

FITORE E MERITUAR/ Të besuarit e Pochettinos triumfojnë ndaj Leicesterit dhe ruajnë hapin e “Të Kuqve”

Delo.autor

Leave a Comment