Futboll Sport

Liga e Kombeve/ Dy gola për 2 minuta: Anglia dhe Spanja dhurojnë spektakël në “Uembli” (VIDEO)

Luhen ditën e sotme sfidat e tjera të Ligës së Kombeve, ku padyshim e gjithë vëmendja është te supersfida Angli-Spanjë. Një përballje ku spektakli është i garantuar.

Ndërkohë në sfidën e orën 18:00, Zvicra ka shpartalluar Islandën me rezultatin 6-0. Shaqiri, Albian Ajeti dhe Mehmedi ishin 3 futbollistët shqiptarë që gjetën rrugën e rrjetës në përballjen e sotme. Shirtin e kapitenit për skuadrën “helvete” e mbajti Granit Xhaka.

Shaqiri

Në përballjet e tjera, Bosnja ka fituar në transfertë ndaj Irlandës së Veriut, ndërkohë që Bjellorusi ka shpartalluar 5-0 San Marionon. Ndërkohë fitore e artë për Finlandën ndaj Hungarisë.

PO LUHEN: 

20:45| Angli-Spanjë 1-1

Rashford 11′ / Saul 13′

20:45| Estoni-Greqi 0-0

20:45| Luksemburg-Moldavi 0-0

KANË PËRFUNDUAR:

18:00| Zvicër-Islandë 6-0

Zuber 13′ , Zakaria 27′ , Shaqiri 52′ , Seferoviç 67′ , Albian Ajeti 71′, Mehmedi 82′ 

GOLI I SHAQIRIT: 

GOLI I ALBIAN AJETIT:

GOLI I MEHMEDIT: 

18:00| Finland-Hungari 1-0

Puki 7′ 

18:00| Bjellorusi-San Marino 5-0

Staseviç 4′ , Dragun 26′, 87′ , Saroka 67′, Kovalev 90+1′  

15:00| Irlanda e Veriut-Bosnjë Hercegovinë 1-2

Related posts

TË PANDALSHËM/ PSG fiton 3-1: Shkruan historinë me përmbysje

Isa.Autor

FITOI SUPERKUPËN/ Vangjeli: Kërkojmë titullin kampion, në Korçë qëndrova sepse…

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Real Madrid-Levante, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 3-0

Delo.autor

Leave a Comment