Futboll Sport

SKANDALI/ “Plas” tek Rusia: Dyshime për përdorim DOPINGU në BOTËROR

Një rrëmujë e madhe është në horizont për Rusinë. Mesfushori Denis Cheryshev, i cili gjatë verës ka kaluar te Valencia, është nën hetim sepse ka marrë disa hormone për rritjen, që duket se ia kanë dhënë mjekët e kombëtares gjatë grumbullimit para Kupës së Botës 2018.

Gjithçka lind nga një intervistë e dhënë nga babai i Cheryshev, që më pas është përgënjeshtruar nga Federata Ruse e Futbollit: “Fjalët e tij janë keq interpretuar. Bëhej fjalë vetëm për një “rich plazma” (PRP) që shërben për dhimbjet muskulore dhe të lejueshme nga WADA”.

“Telegraph” ka zbuluar se Cheryshev, autor i katër golave në pesë ndeshje në botërorin e zhvilluar në shtëpi, është marrë në pyetje nga anti-dopingu në Spanjë, duke qenë se luan në La Liga.

Futbollisti ka refuzuar me forcë hipotezën e dopingut, që paradoksalisht lind nga deklarata e bërë nga i ati i tij Dimtri Cheryshev për gazetën ruse “Sport Weekend”, ku pohoi se djali i tij ka marrë hormone për rritjen, gjatë grumbullimit para botërorit.

Federata Ruse e Futbollit ka mohuar gjithçka, por nëse përdorimi i dopingut vërtetohet, atëherë Cheryshev rrezikon deri në katër vite heqje lirie.

Related posts

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Sassuolo-Inter. Rezultati 0-3

Delo.autor

KRIZA TEK MADRID/ Solari drejt largimit, në derën e “Los Blancos” “troket” një idhull i tifozerisë

Delo.autor

VENDOS REKORD NË MERKATO/ Ja statistikat për shitjet e lojtarëve në 10 vitet e fundit tek Atletico

Delo.autor

Leave a Comment