Futboll Sport

LIVE/ KATEGORIA E PARË: “Thatësirë” dhe spektakël në dy fronte, edhe 45 minuta të tjera

Siç u lajmërua më parë, sot luhen 9 sfida të javës së katërt të Kategorisë së Parë. “AlpeNews.al” do të raportojë minutë pas minutë rezultatet e takimeve nga Tirana në Lushnje.

Grupi A

Dinamo-Erzeni 1-0

(Nurou 20′)

Besëlidhja-Vllaznia 0-0

Korabi-Vora 0-0

Burreli-Shënkolli 0-0

Velecciku-Iliria 0-0

Grupi B

Pogradeci-Egnatia 3-1

(Braimllari 7′, Jahaj 39′, Topllari 46’/ Camko 3′)

Tomori-Oriku 1-0

(Sharavolli)

Elbasani-Apolonia 1-0

(Uchema 8′)

Lushnja-Turbina 1-0

(Sefa 14’/Gjeci 26′)

Related posts

NDRYSHON OBJEKTIV NË MERKATO/ Trajneri Guardiola kërkon sulmuesin më në formë të Europës, ja emri i madh…

Delo.autor

FOTOLAJM/ Dëmtimi i rëndë i yllit të Realit, Zidane nuk e sheh dot me sy

Delo.autor

SEKRETET E SUPERDYSHES LUKAKU-LAUTARO/ Mes shtëpisë, punës dhe rrjeteve sociale

Delo.autor

Leave a Comment