Champions League Futboll Sport

“MAGJIA”/ NEYMAR bën mbrojtësin, MANE e turpëron KEQ, tifozë TËRBOHEN dhe… (VIDEO)

Champions League ofron gola, ndeshje të mëdha, përplasje gjigantësh, por edhe momente spektakolare që mbeten gjatë në mendje. Një i tillë ishte veprimi i Sadio Mane këtë të martë, me sulmuesin e Liverpool-it që shkatërroi Neymar-in me një driblim.

Sulmuesi brazilian nuk shkëlqeu në Anfield dhe përveçse bëri shumë pak në sulm, nuk dha asnjë kontribut as në aspektin mbrojtës. Në minutën e 25-të Neymar tentoi të bënte mbrojtyësin, duke u gjendur përballë senegalezit Mane, i cili sulmonte në të djathtë. Dihet që Neymar nuk e ka me qejf të mbrojë, por Mane ia hoqi përfundimisht çdo dëshirë për të bërë mbrojtësin, sepse e shkatërroi me një driblim spektakolar.

Neymar përfundoi në krahun e kundërt me Mane, i cili nuk e përfundoi me sukses aksionin, por ia doli mbanë t’ia nxinte fare mbrëmjen Neymar-it.

Related posts

MESSI FENOMENAL/ “PLESHTI” shënon një gol SPEKTAKOLAR kundër Valencias (VIDEO)

Isa.Autor

JUVENTUS-INTER MË 9 MARS? Vjen reagimi i hidhur i Marotta

Delo.autor

MPOSHTET SERBI KAMPION BOTE/ Surpriza Khachanov, mposht Djokovic në finalen e Parisit (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment