• Home
  • Futboll
  • RONALDO I RI/ Guardiola “i fiksuar” pas talentit të Wolvesit, e do që në janar
Futboll Premier League Sport

RONALDO I RI/ Guardiola “i fiksuar” pas talentit të Wolvesit, e do që në janar

Pep Guardiola i ka të qarta idetë për përforcimin e skuadrës që në merkaton e janarit. Tekniku spanjoll i Manchester Cityt kërkon një mesfushor të ri dhe me kualitet, dhe prej kohësh ka shënuar emrin e Ruben Neves në listën dorëzuar drejtuesve.

21-vjeçari është në sezonin e dytë te Wolverhampton, që kanë shpenzuar së tepërmi në dy sezone dhe nuk kanë ndërmend të privohen aq lehtë nga talenti portugez. Këtë e tregon fakti se kanë fiksuar një shumë marramendëse, plot 120 milionë euro për të lënë të lirë Ruben Neves.

Related posts

Çështja Donnarumma/ Situata kaotike tek Milani, shtyhet takimi i drejtuesve me agjentin Raiola

Q.Autor

Fiorentina-Milan/ Mbyllet në barazim pa gola, këto janë statistikat e pjesës së parë (FOTO)

Q.Autor

ZYRTARE/ Yaya Toure bëhet me klub të ri, pritet si HERO në kampionatin…

Isa.Autor

Leave a Comment