Futboll Premier League Sport

ZYRTARE/ Luajti dhe fitoi gjithçka në Premier, kthehet pas thuajse 4 vitesh

Branislav Ivanovic kthehet në Premier League dhe ka nënshkruar një kontratë një vjeçare me Ëest Brom.

36-vjeçari u largua nga Chelsea në shkurt 2017 dhe ka kaluar tre vitet e fundit e gjysmë në Rusi me Zenit Saint Petersburg.

Ivanovic bëhet nënshkrimi i gjashtë i Slaven Bilic gjatë verës pas ardhjeve të Grady Diangana, Matheus Pereira, Cedric Kipre, David Button dhe Callum Robinson.

Image

“Premier League është liga më e mirë në botë. Unë kam nevojë ta sfidoj veten time dhe jam gati për sfidën. Jam vërtet i lumtur që jam kthyer”.

“Shpresoj se do të jem i suksesshëm këtu. Kam shumë ambicie dhe dua të provoj shumë gjëra. Do të jap gjithçka për ekipin.”

Mbrojtësi serb kaloi nëntë vjet te Chelsea midis 2008-2017, duke fituar 10 trofe të mëdha që përfshinë Ligën e Kampionëve 2012.

Ivanoviç, i cili mund të luajë si mbrojtës i djathtë ose qendërmbrojtës, ishte i lirë pasi u largua nga Zenit pas përfundimit të Premier League të Rusisë në 22 korrik.

Related posts

Të gjithë të “çmendur” pas mesfushorit të Juventusit, zbulohen lëvizjet e fundit pa nisur ende merkatoja

Sadik.Autor

SHIHET SI ZËVENDËSUESI I SARRIT/ 5 gjërat që Lampard duhet t’i bëjë nëse merr drejtimin e Chelsea

Delo.autor

Sulmuesi kujton momentet prekëse: U largova nga Juventusi duke qarë

Q.Autor

Leave a Comment