QESHARAKE/ Të shënon pa luajtur: Rexhinaldos i faturojnë një gol te Mozambiku (VIDEO)

Mozambiku barazoi ndaj Guinesë Bisau me rezultatin 2-2 në takimin e vlefshëm për kualifikueset e Kupës së Kombeve të Afrikës. Sulmuesi i Kukësit, Rexhinaldo, nuk u aktivizua në këtë takim për shkak të një dëmtimi dhe e ndoqi ndeshjen nda stoli duke përkrahur vazhdimisht futbollistët mozambikas.

Edhe pse nuk ishte i gatshëm për këtë takim, çuditërisht, 28-vjeçarit i ka dalë emri te faqet që pasqyrojnë rezultatet si shënuesi i golit të dytë për kombëtaren e Mozambikut, por në të vërtet golin e shënoi Raul në minutat shtesë të pjesës së dytë.

{“videoid”:”1536428403782″,”type”:1,”ratio”:0.75}