Champions League Futboll Sport

SPEKTAKOLAR/ Ylli i LIVERPOOLIT hedh në MBETURINA “diamantin” NEYMAR (VIDEO)

Champions League nisi dje me një finale të çmendur. PSG dhe Liverpool nuk zhgënjyen askënd që vendosi ta ndiqte raundin të sezonit të 64-t të Champions League.

Të kuqtë u dhanë një mësim të mirë “miliarderëve” të PSG-së duke u dhënë provën të gjithëve se do të jenë protagonist këtë sezon. Djemtë e Jurgen Klopp “kyçën” të gjitha dyert që donin të hapnin yjet e kushtueshëm Neymar me shokë.

Por momenti më kritik i takimit dhe më i paharrueshmi ishte kur sulmuesi senegalez i Liverpoolit Sadio nxori jashtë loje me “mashtrim” yllin e PSG-së Neymar Jr. Mane hodhi në krahun tjetër sulmuesin brazilian duke fituar duartrokitjet e publikut. Jo vetëm kaq, por episodi ka marrë dhenë në të gjitha rrjetet sociale. Shumë tifozë e kanë konsideruar këtë “leksion” të Manesë si shumë brutale.

Liverpool i ka fituar të gjitha ndeshjet deri tani në kampionat dhe Champions League. Të kuqtë janë favoritë të mëdhenj për të fituar çdo trofe të mundshëm këtë sezon.

 

Related posts

DUAN CHAMPIONSIN/ Suso: Ja çfarë do të sakrifikoja për të dalë mes 4 të parëve

Isa.Autor

INVESTUAN MBI 100 MLN EURO/ Tani klubi anglez vendos të përgjysmojë rrogat

Isa.Autor

SHIFRA MARRAMENDËSE/ Ja sa kanë shpenzuar klubet në merkato që nga viti 1991 (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment