ZYRTARE/ Juventusi nënshkruan me këtë lojtar, kontratë 4-vjeçare

Juventusi ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me Carlo Pinsoglio deri në qershorin e vitit 2020.

Portieri 28-vjeçar është produkt i akademisë së “Zonjës së Vjetër” dhe është lindur dhe rritur në Moncalier, pranë Torinos.

Ai ka kaluar sezonin 2016-17 në Latina, ndërsa më parë ka qenë i huazuar në Livorno, Modena, Vicenza dhe Pescara.

Pinsoglio ka luajtur vetëm një ndeshje me fanellën e Juventusit, si zëvendësues për 27 minuta në fitoren 2-1 në Serie A në fitoren kundër Hellas Verona më 19 maj 2018.

Ai është zgjedhja e tretë pas Wojciech Szczesny dhe Mattia Perin.