Futboll Futboll Premier League Sport

ANALISTËT E KONSIDERONIN TË LARGUAR/ Dele Ali rinovon me Totenhamin

Pas humbjes së mbrëmjes së djeshme kundër Mançester Sitit, Totenhami mori shumë kritika nga dyshja e analistëve të “SkySport”, Geri Nevill dhe Xhejmi Karrager.

Ishin pikërisht dy ish-futbollistët e njohur anglez që analizuan gjendjen e klubit të Totenhami, ku u ndalën më shumë te e ardhmja e yjeve të skuadrës. Një nga emrat më të përfolur ishte ai i mesfushorit të Anglisë, Dele Ali, që konsiderohet e ardhmja e futbollit anglez.

Si Nevill, ashti dhe Karrager thanë me siguri që Dele Ali nuk do të rinovojë dhe do të largohet të një skuadër e madhe, por mesfushori 22-vjeçar rinovoi sot me klubin e Totenhamit.

Ali nënshkroi një kontratë të re me “Spurs” dhe do të qëndrojë në Londër deri në vitin 2024. Kontrata e tij e re e përmirësuar është 6-vjeçare dhe klauzola e tij flitet të jetë diku te 200 milionë euro, duke u barazuar me kapitenin Heri Kejn.

Related posts

E PAZAKONTË NGA RUSIA/ Përurohet fusha e krijuar nga gotat plastike të birrës (FOTO)

Delo.autor

TALENTI ARGJENTINAS/ PSG e gjen në Rusi pasuesin e Thiago Mottas

Isa.Autor

SERIE A/ Të gjithë prozhektorët te Donnarumma, por Milani nuk ka asnjë ofertë

Sadik.Autor

Leave a Comment