Futboll Premier League Sport

BILANC TRAGJIK/ Publikohet VIDEO e frikshme e helikopterit të pronarit të Leicester, lojtarët shpërthejnë në…

Helikopteri i pronarit të Leicester ka rënë në një parking jashtë ambienteve të klubit pak momente pasi kishte nisur fluturimin në përfundim të ndeshjes së luajtur mes “Dhelprave” dhe West Ham.
Sipas “Sky Sports”, numri një i klubit të Premier League, Vichai Srivaddhanaprabha, nuk ka qenë në bord.

Fotografi të bëra në vendin e ngjarjes tregojnë një zjarr të madh në parking, por që është shuar, sipas “BBC”.

Gazetari i Sky Sport, Rob Dorsett, ka bërë të ditur se helikopteri ka nisur fluturimin nga fusha, siç bën pothuajse gjithmonë pas çdo ndeshje që Leicester luan në shtëpi.

Ai ka shpjeguar se pas pak sekondave u duk se humbi kontrollin dhe është rrëzuar në parkingun e stadiumit vetëm disa qindra metra më larg. Një dëshmitar ka bërë të ditur se helika e bishtit të helikopterit nuk ka funksionuar siç duhet, duke e bërë mjetin të rrotullohet.

Gjitashtu, sipas mediave britanike, Kasper Schmeichel, portieri i Leicester, është parë në lot.

Related posts

Ja momenti kur tifozi sulmon Ribery

Sadik.Autor

“Luajmë ndaj lojtarit që trukoi ndeshje”, mediat suedeze i bëjnë jehonë Dritës në Champions

Sadik.Autor

​Formacionet zyrtare: Manchester City – Watford

Q.Autor

Leave a Comment