Ekskluzive Futboll La Liga Sport

PHOTO OF THE DAY/ Rakitic SHËNON, Ramos sheh… topin!

El Classico Real Madrid-Barcelona, ndeshje e vlefshme për javën e 26-të të La Liga-s, u mbyll në avantazh 1-0 në favor të katalanasve.

Ishte Rakitic që zhbllokoi takimin në minutën e 26-të duke finalizuar një aksion perfekt ndaj Los Blancos me një goditje të bukur parabël që nxorri jashtë loje portierin e madrilenëve, Thibaut Courtois.

Në shkrepjen e mëposhtme shohim edhe momentin e shenimit të golit, ku teksa Rakitic shijon super finalizimin, Ramos nuk shoqëron topin “me sy”. 

/AlpeSport.al

Related posts

SHQIPËRI-UKRAINË (1-4)/ Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes (VIDEO)

Sadik.Autor

Kuotat e basteve / Ja favoritët për kryegolashënues të Botërorit të Rusisë

Sadik.Autor

DUHET KLAS JO AMATORIZËM/ Shikoni “Panenkën” më të SHPIFUR në HISTORINË e futbollit (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment