Futboll Seria A Sport

BUZËQESH ALLEGRI/ Juventusi bëhet më i “frikshëm”, rikthehet “ylli” bardhezi

Juventusi e ka nisur shumë mirë këtë sezon, duke fituar të gjitha ndeshjet që ka luajtur, përfshi këtu ato në kampionat dhe në Champions League. Mirëpo disa javë më parë braziliani Douglas Costa ka marrë një dënim prej 4 ndeshjesh, pasi ka pështyrë në fytyrë kundërshtarin.

Sikurse raporton “La Gezzetta dello Sport”, ish-lojtari i Bayern Munich është rikthyer dhe do të jetë i gatshëm për skuadrën. Me një sulm ku në krye është Ronaldo, Dybala, Costa, apo edhe Mandzukiç, Juventusi padyshim që është skuadra për t’u mundur në Itali, por edhe ndër favoritët kryesor për të fituar Champions League.

Related posts

Interi vuan në sulm, Gabigol shkëlqen te Santosi (Video)

Q.Autor

TELUSHI del hapur/ DUA TITULLIN, ky mund të jetë viti i duhur për PARTIZANIN

Isa.Autor

Merret vendimi/ “MESSI” do të jetë markë veshjesh sportive, argjentinasi do të bëhet miliarder…

Sadik.Autor

Leave a Comment