Futboll Premier League Sport

DUAN TITULLIN/ Chelsea kërkon transferimin e “bomberave” të Serie A

Chelsea po përgatitet të mbështesë Maurizio Sarri-n pas një starti fantastik të sezonit duke u futur në merkato për një sulmues të denjë në janar. Mauro Icardi është në krye të listës por do të jetë një operacion shumë i shtrenjtë për ta larguar nga Inter.

Icardi aktualisht po negocion për një kontratë të re me klubin zikaltër. Objektivi tjetër është Piatek i Genoas, një lojtar që mund të arrihet më kollaj.

Piatek është kthyer në një sensacion në Serie A pas transferimit të tij nga Cracovia gjatë merkatos së verës për vetëm 4 mln euro.

Ai ka shënuar nëntë gola në Serie A, katër ndaj Lecces në Coppa Italia dhe gjithashtu gjeti rrjetën që në ndeshjen e dytë ndërkombëtare me Poloninë.

I interesuar për firmën e talentit është edhe ish-ekipi i Sarrit, Napoli, me raportet që thonë se klubi italian është gati të paguajë 35 mln euro për të. Sarri donte Gonzalo Higuain këtë verë, por argjentinasi vendosi të shkonte te Milan.

Related posts

SKANDAL NË BERAT/ Lojtari nuk i bindet trajnerit dhe e MASAKRON ME GRUSHTE (FOTO) 

Isa.Autor

Turpërohen kampionët! Koreja “fundos” Gjermaninë, kalojnë Suedia dhe Meksika

Sadik.Autor

E PABESUESHME/ Leganes – Barcelona: Katalanasit tronditen për 80 sekonda (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment