Futboll Seria A Sport

DUAN TITULLIN/ NAPOLI niset favorit ndaj SASSUOLOS, ja ARSYEJA përse…

Napoli do të presë Sassuolo, një ekip që nuk i ka mposhtur kurrë në “San Paolo” ku vendasit kanë arritur 3 fitore dhe 2 barazime. Napoli e ka moralin në qiellin e shtatë pas fitores 1-0 ndaj Liverpool në Champions League.

Në shtatë ndeshjet e fundit në të gjitha veprimtaritë të besuarit e Ancelotti kanë regjistruar pesë fitore dhe dy humbje. Forma e Napoli në ndeshjet e fundit në shtëpi ka qenë e shkëlqyer me katër fitore radhazi.

Nga ana tjetër, Sassuolo e nisi kampionatin si ekip surprizë, por ka humbur dy nga katër ndeshjet e fundit, përfshi disfatën në shtëpi, 4-1 ndaj Milan në javën e kaluar. Sassuolo ka shënuar 15 gola në këtë edicion të Serie A, vetëm Juventus i qëndron përpara në këtë aspekt me një gol më shumë.

Nga nëntë pikë të mundshme jashtë fushe në këtë edicion të Serie A, Sassuolo ka marrë katër.

Dhjetë përballjet e fundit mes Napoli dhe Sassuolo kanë sjellë pesë fitore të napolitanëve, katër barazime dhe vetëm një fitore të Sassuolo.

Futbollisti më në formë i Napoli është Lorenzo Insigne që ka shënuar katër gola në katër ndeshjet e fundit në të gjitha veprimtaritë, ndërsa Kevin-Prince Boateng është golashënuesi më i mirë i Sassuolo me tre gola në gjashtë ndeshjet e fundit.

Në tetë nga dhjetë ndeshjet e fundit të Napoli në Serie A ka pasur më shumë se dy gola. Në 15 ndeshjet e fundit në shtëpi Napoli ka shënuar 33 gola, 2.2 gola për ndeshje. Ata nuk kanë arritur të shënojnë vetëm në një nga këto 33 ndeshje.

Related posts

EPIKE/ Fluturimi nga dritarja, ylli i Tiranës hidhet në pishinë me gjithë rroba (VIDEO)

Delo.autor

Shkëlqeu me BOTËROR/ Duel mes Barçës dhe Realit për “DYBALËN MEKSIKAN”

Isa.Autor

LIVE/ BARÇA-REAL: Starton pjesa e dytë, madrilenët e fillojnë me një ndryshim (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment