Futboll La Liga Sport

E PABESUESHME/ MESSI apo RONALDO? Sulmuesi i Juventusit E TEPRON, ja kë zgjedh më të mirin

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo më i miri? Kjo është pyetja që jemi të mësuar të dëgjojmë më së shumti nëse flitet për futboll. E njëjta pyetje i është bërë dhe lojtarit të Juventusit, Federico Bernardeschi.

Ky i fundit ka zgjedhur Ronaldon si lojtarin më të mirë në botë. “E kam konsideruar Cristianon gjithmonë si më të mirin. Ai është një lojtar me personalitet të madh. Prezenca e tij është një shembull për të rinjtë.

Mendoj se Reali ka humbur shumë cilësi me largimin e tij. Ronaldo e meriton “Topin e Artë”, pasi fitoi Championsin dhe bëri një paraqitje të madhe në Kupën e Botës”, kanë qenë fjalët e Bernardeschit për lojtarin më të mirë në botë.

 

Related posts

Kosova debuton në Fadil Vokrri/ “Dardanët” të motivuar për fitoren e parë

Isa.Autor

MAN UNITED NË EPËRSI/ Rashford shënon super gol nga goditja e dënimit (VIDEO)

Isa.Autor

ËSHTË RIKTHYER MË I URITUR SE KURRË/ Rashica nuk di të ndalet me Werder Bremen, shijoni golin e kosovarit (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment