Futboll Shqipëri Sport

E RËNDË/ TRONDITET bota e FUTBOLLIT, ndërron jetë MESFUSHORI SHQIPTAR (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit. Mesfushori me origjinë shqiptare, Labinot Harbuzi ka ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmi është konfirmuar nga babai i Labinotit, Ismeti, i cili tregon për mediat suedeze, se rreth orës 10 të mëngjesit, 32-vjeçari u rrëzua në shtëpi, pas një goditje në zemër. Edhe pse ai u transportua me ambulancë në spital, nuk arriti të shpëtonte.

f64fb977-ef35-4a0d-a22f-8fcf1d46011c

Karriera e Harbuzit ishte tepër e pasur, teksa u aktivizua me klube si Fejnord, Ekselsor, Malmo, Genclerbirlig, Nanisaspor, Syrianska dhe së fundi ishte pjesë e Malaka Junajtid.

Për sa i përket kombëtareve, mesfushori u aktivizua me moshat e Suedisë, pa arritur të debutojë në kombëtaren A. Futbollisti me origjinë shqiptare, kishte raporte të shkëlqyera me legjendën Zlatan Ibrahimoviç, i cili në një intervistë të dhënë për “Sportbladet” i thuri elozhe Harbuzit.

3d21b566-c184-4ccf-b4c9-b90f7649116d

Nga 1 janari i vitit 2017, 32-vjeçari ishte pa klub. Dy javë më parë, ai deklaroi për një revistë sportive se karriera e tij nuk kishte marruar, por fati e deshi që ai të mbyllte diçka në mënyrë tragjike.

Related posts

Kategoria e Parë, grupi A; ja rezultatet e para të “play-off”-it

Q.Autor

THOTË FJALËN E FUNDIT PËR IBRËN/ Drejtori i Milanit, Leonardo: Ai po mban fjalën e dhënë, tani do të…

Isa.Autor

Montella bëhet me skuadër të re, trajner i Sevillas

Q.Autor

Leave a Comment