Futboll Shqipëri Sport

FANTASTIK/ Edhe MANAJ si RONALDO, shënon GOL “të çmendur” me roveshatë (VIDEO)

Duket se Rei Manaj është në një nga momentet e tij më të mirë si te skuadra e Albasetes edhe te Kombëtarja Shqiptare. Futbollisti lushnjar ka bërë disa paraqitje të mira dhe ka mbajtur një lojë konstante në Spanjë te skuadra e Albasetes dhe kjo bëri që trajneri Kristian Panuçi ta grumbullojë me kombëtaren.

Manaj luajti në ndeshjen me Jordaninë, por nuk arriti që ta gjejë rrugën e rrjetës, pavarësisht se sa kërkues ishte. Ndërsa në stërvitjen e Kombëtares, Manaj ka shfrenuar fantazinë me një gol të çmendur “alla” Ronaldo me roveshatë. Ndërkohë më poshtë ndiqni dhe golin e sulmuesit.

Related posts

ZYRTARE/ Kukësi i bën dhuratën e fundit Longos, vjen firma me ish-futbollistin e Skënderbeut

Delo.autor

Bernabeu harron RONALDON/ TIFOZËT tregojnë se kush duhet të fitoi “TOPIN E ARTË”

Isa.Autor

I DEL NË KRAHË “JASHTËTOKËSORIT”/ Busquets: Më duhen 5-6 orë për të folur për Barcelonën

Delo.autor

Leave a Comment