Futboll Shqipëri Sport

SIMPATIZON KHABIB/ MAVRAJ “harron” Izraelin, thumbon McGREGORIN: A u bë IFTARI?

Kapiteni i Shqipërisë Mërgim Mavrah ka lënë mënjanë mendimet për sfidën kryesore me Izraelin ditën e diel dhe është kthyer te beteja midis dy luftëtarëve të UFC-së Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov.

Qendërmbrojtësi, një besimtar i devotshëm mysliman është ndjerë i revoltuar me sjelljen e kampit të irlandezit ndaj kundërshtarit rus Nurmagomedov, duke e fyer këtë të fundit për besimin islam dhe vendlindjen Dagestanin.

Rusi arriti ta poshtëronte irlandezin duke i dhënë një “leksion” të mirë për ofendimet e bëra.

Mavraj ka thumbuar humbjen dhe largimin nga ringu të McGregorit me anë të një postimi në “Instagram”.

“A u bë iftari?” shkruan Mavraj.

 

Postimi i Mavrajt

 

Related posts

RASHICA SHKËLQEN NË BUNDESLIGA/ Por skuadra e tij humbet ndaj Dortmund me manita (VIDEO)

Delo.autor

JOAO FELIX FITOI ÇMIMIN “GOLDEN BOY”/ Ylli i Atleticos lë pas De Ligt me shokë

Delo.autor

PAS 13 MINUTASH LOJË/ Falë një asist nga mesfushori Kroos, Asensio zhbllokon sfidën për Real Madrid (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment