Futboll Seria A Sport

KUQEZINJTË NË KAOS/ Berluskoni: Vuajtje të shoh MILANIN në këtë gjendje, por unë nuk…

Silvio Berluskoni është një prej presidentëve më të suksesshëm që ka pasur Milani. Ish-numri një i kuqezinjve nuk ka qëndruar në heshtje, por ka preferuar që të komentojë situatën ku ndodhet skuadra e tij e zemrës. Berluskoni ka theksuar se ai i ndjek të gjithë ndeshjet e Milanit dhe se ndjen keqardhje për situatën ku ndodhet.

Po ashtu ish-presidenti vënë dukje faktin se ai nuk e mendon që të rikthehet sërish, për t’i dhënë një dorë skuadrës edhe në këto pozita ku ndodhet. Nw njw prononcim pwr Sportmediaset.it, presidenti aktual i Monzws theksoi:

“Unë e ndjek si një tifoz Milanin në çdo ndeshje, por jam mjaft i zhgënjyer. Është e dhimbshme dhe vuajtje të shohësh Milanin në këtë gjendje. Shoh një skuadër që nuk është aspak efikase, me sulmuesit që prodh9ojnë pak dhe nuk janë produktiv, pasi nuk po kalojnë një moment të mirë. Gjithçka varet nga forma e lojtarëve dhe unë shpresoj që kjo situatë të ndryshojë shpejt. E ardhmja e Gatuzos? Është diçka që i takon shoqërisë dhe unë nuk preferoj që të ndërhyj”.

Related posts

Dështon në vizitat mjekësore, prishet marrëveshja mes Fekir dhe Liverpool?

Sadik.Autor

PRAPASKENA/ De Biazi: Ja si më “MALLKOI” DUKA dhe pse nuk e mora drejtimin e Italisë

Isa.Autor

ËSHTË VETËM 18 VJEÇ/ Ylli i Serisë A do vetëm Milan-in, në qershor transferohet me kosto zero

Delo.autor

Leave a Comment