Champions League Futboll Sport

LAJMI I FUNDIT/ Përfundon pjesa e parë, Shkëndija e mbyll në disavatazh (VIDEO)

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Salzburg-Shkëndija dhe rezultati është 2-0 për vendasit. Një gol i shënuar në minutën e 17 me një penallti. Pasi ka pësuar gol, Shkëndija është rikthyer në ndeshje dhe i është afruar në disa taste golit, por e pafat për ta gjetur rrugën e rrjetës, pasi portieri kundërshtar duket në formë të mirë. Megjithatë një faull i shkaktuar në afërsi të zonës, ka sjellë golin e dytë për Salzburgun, duke dyfishuar shifrat.

Tetovarët në 45 minutëshin e dytë do të tentojnë gjithçka për të shënuar një gol, pasi do i kishin më të lehta llogaritë në ndeshjen e kthimit.