LIGA E KOMBEVE/ RUSIA mund për herë të dytë TURQINË (VIDEO)

Rusia mundi Turqinë në takimin e katërt në Ligën e Kombeve me rezultatin 2-0. Në takimin luajtur në Sochi ishte kombëtarja ruse që dominoi në pjesën e parë dhe shënoi golin e parë të takimit falë Roman Neustadter në minutën e 20.

Ndërsa në pjesën e dytë, pas vetëm 7 minutash nga nisja e lojës, zëvendësuesi Denis Cheryshev realizoi golin e dytë për Rusinë në minutë e 78. Në Grupin B2, Rusia kryeson renditjen me 7 pikë, 4 më shumë se sa Turqia.

Kjo humbje i dha fund shpresave të kombëtares turke për t’u ngjitur në League A. Në takimin e parë të këtij kompeticioni të luajtur në Turqi më 8 shtator, ishin sërish rusët që fituan me rezultatin 2-1.