Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Flamurtari-Tirana: Kërkohet goli, Mema fut edhe NGO në lojë (VIDEO)

Luhet në Vlorë, ndeshja e fundit e javës së 9-të në Kategorinë Superiore, e cila mbyll edhe fazën e parë për këtë edicion. Flamurtari pret Tiranën, në një sfidë ku tekniku i ri i bardhebluve, Ardian Mema, debuton pikërisht ndaj ish-mentorit të tij, Ilir Dajës, ku deri pak javë më parë ishte ndihmës i këtij të fundit.

Tirana është në nevoje emergjente për pikë, por në një situatë jo fort komode gjenden edhe vlonjatët, dhe në këtë takim çdo pikë është e vlefshme për të dyja ekipet.

LIVE | Flamurtari-Tirana 1-0

GOL: Alvesh 72′

KOMENTI LIVE

82’ Trajneri Mema kryen edhe ndërrimin e dytë. Futet Ngoo, del Hasani.

80’ Tjetër ndërrim. Futet Mustafa, del Hyseni.

78’ Karton i verdhë edhe për Siljanovskin, për një ndërhyrje të rëndë ndaj Grecës në mesin e fushës.

77’ Edhe Daja kryen zëvendësimin e parë. Andi Ribaj në vendin e Torasës.

77’ Provon Daja nga jashtë zone, por gjuajtja e tij shumë larg portës.

74’ Ndërrimi i parë te Tirana. Kobina i lë vendin Sentamut.

72’ GOOOOL Alvesh shënon për Flamurtarin. Nuk merren vesh në mbrojtje Turtulli dhe Hoxhallari, aty përfiton Hyseni, kalon Likën, dhe Alvesh nuk fal me portën bosh.

68’ Karton i verdhë edhe për Eni Imamin, për një faull në mesfushë ndaj Torasës.

66’ Torasa pengon Grecën i cili tentonte të nisej, gjyqtari Alla e ndëshkon me karton të verdhë.

63’ Greca vendos këmbën mbi kokën e Siljanovskit. Asgjë për arbitrin, por mbrojtësi i vlonjatëve ankohet tek arbitri i katërt për atë rast.

58’ Veliu vendimtar, pas një topi që shkonte drejt Hasanit, mbrojtësi vlonjat mbyll i vetëm me sulmuesin shkodran të Tiranës.

54’ Alvesh futet rrezikshëm në zonën e Tiranës, por është Maveje që në rrëshkitje e sipër, ndal pastër brazilianin.

52’ Danilo nuk mposhtet dot në mesfushë, sulmuesi i vlonjatëve kalon disa lojtarë bardheblu, dhe por në fund fiton vetëm një rivënie anësore.

47’ Greca shumë i shpejtë në të majtë të sulmit, harkon në zonë për Kobina, por ky i fundit nuk gjen kohën për të goditur portën.

46′ Nis pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë. Flamurtari-Tirana 0-0

45’ 1 minutë shtesë.

44’ Hyseni brenda zone, tenton të provojë një goditje drejt portës, por nuk ka shënjestrën e duhur.

36’ Gjyqtari Alla ndëshkon edhe Danilo Alveshin me të verdhë, për një goditje me bërryl ndaj Dajës, në një dyluftim. Daja jashtë fushe për pak sekonda, pasi është edhe i gjakosur.

36’ Daja kroson brenda zone, por Batha largon me kokë rrezikun.

31’ Pollozhani ndal Dajën në mesfushë, i cili po nisej rrezikshëm drejt portës. Gjyqtari Alla e ndëshkon me karton të verdhë.

29’ Greca nga e majta, arrin të fusë një top në zonë, por Veliu largon rrezikun.

24’ Turtulli nuk largon si duhet një top nga mbrojtja, dhe përfiton Torasa i cili shërben Bushiç, kroati godet menjëherë, por Lika në pozicion ndal atë rast.

21’ Imami jep një top për Kobina në hyrje të 16 metrave, ky i fundit godet me të majtën, por gjuajtja lë shumë për të dëshiruar, pa fuqinë e duhur.

14’ Top i gjatë i Veliut në zonë, nga goditja e dënimit, por pa asnjë adresë.

13’ Kartoni i parë i verdhë në këtë sfidë, Turtulli ndal Torasën, dhe gjyqtari Alla e ndëshkon.

11’ Greca futet mirë nga e majta e sulmit për në qendër, godet me të djathtën tokazi, por Koliçi në pozicion pret.

8’ Top i gjatë për Grecën, por Veliu mbyll një aksion ku sulmuesi i Tiranës nisej rrezikshëm.

5’ Provon të niset Kobina në të djathtë, por nuk e mban dot topin brenda vijave.

3’ Mundësi fantastike për Tiranën, që në sekondat e para, Kobina merr një top të artë në qendër të zonës, por goditja e tij ndalet nga Musta.

1′ Nis ndeshja në Vlorë.