Futboll La Liga Sport

PASUESI I RONALDOS/ Ylli i Man City JOSHET nga REALI, GUARDIOLA në telashe

Real Madridi ka vazhguar Raheem Sterling qëkur bisedimet e tij për kontratën e re me kampionët e Premier League ndaluan për shkak të kërkesave të tij financiare. 23-vjeçari, i cili është jashtë kontratës pas 18 muaj, dëshiron që paga e tij të rritet në 175,000 sterlina në javë nga 100,000 sterlina që merr aktualisht. Presidenti i “Los Blancos”, Florentino Pérez është i gatshëm të paguajë rreth 100 milionë sterlina për të ulur Sterling, pasi u impresionua me mënyrën se si ai e ‘shqeu’ Spanjën në Ligën e Kombeve. City ka të ngjarë të luftojë çdo përpjekje për ta joshur atë, edhe pse ata e dinë se vlera e tij do të zvogëlohet, pasi kontrata e tij hyn në vitin e fundit dhe ata mund të detyrohen të marrin shumë më pak nëse përpiqen dhe e mbajnë deri verën e ardhshme.

Sterling flirtoi me idenë e lëvizjes në Madrid dhe duke ndjekur gjurmët e David Beckham dhe Gareth Bale, megjithatë, ai insistoi se është i lumtur me jetën në Mançester. “Unë jam i lumtur në Man City për momentin”, tha ai për “The Sun”, që vazhdoi: “Por askush nuk e di se çfarë sjell e ardhmja. Patjetër një ditë, do të ishte mirë të luaja jashtë vendit. Do të ishte një përvojë e mrekullueshme. Spanja është atraktive. Kudo që moti është me të vërtetë i bukur!”. Trajneri i tij, Pep Guardiola, ka insistuar se ai është i etur të mbajë Sterling në klub. Duke folur në gusht, Guardiola tha se ai e kupton se pse bisedimet e kontratës kanë ngecur, por ai është i gatshëm të arrijë një marrëveshje.

Related posts

“IMPAKT I MIRË NË…”/ E nisi ndeshjen nga stoli, Ja vlerësimi i mediave italiane për Ndojin

Delo.autor

RUSI 2018/ Politikani ofendon Ozil dhe Gundogan: Kombëtarja ka 25 gjermanë dhe dy që e bëjnë…

Sadik.Autor

E BUJSHME/ “Uroj që të luaj me Pogba”: Lojtari ndez sinjalin e largimit nga Madridi

Isa.Autor

Leave a Comment