Futboll La Liga Sport

SENSIBILIZIMI PËR NDOTJEN E MJEDISIT/ Futbollistët “hanë” qese plastike për të shpëtuar planetin

Aktori spanjoll Fernando Terejo ka nisur një sfidë të bërë shumë shpejt virale nëpër rrjete sociale për një kauzë sociale. Ndotja e mjedisit është një temë serioze dhe veçanërisht vjen nga plastika (një material që kërkon shumë vite të tretet nga toka).

Persona me influencë në publik i janë bashkuar kauzës duke u fotografuar teksa kanë “ngrënë” qese plastike apo paketime të ndryshme plastike, një ide origjinale e sjellë në formë ironike për të pasqyruar shqetësimet që mund të sjellë në të ardhmen në planet abuzimi me këtë material.

 

 

 

 

 

Related posts

Kërkesa unike e Perezit drejtuar Tottit: Më jep autograf dhe shkruaje i vetmi futbollist që me të vërtetë e…

Isa.Autor

ËSHTË ZYRTARE/ Ajaxi i garanton portierit 22 vjeçar vendin si titullar, ja sa rinovon kontratën

Delo.autor

GJESTE ANTI SPORTIVE/ Arbitri nxjerr dy kartona të kuq në Kukësi-Partizani (VIDEO)

bora.autor

Leave a Comment