Futboll International Sport

SHIU PUSHTON FUSHËN/ Ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë mund të mos luhet

Një shi i rrëmbyeshëm ka mbërthyer jugun e Spanjës gjatë orëve të fundit dhe duket se gjendja nuk do të ndryshojë për pjesën tjetër te natës.Skenat në fushën ku  Spanja do të presë Anglinë janë të llahtarshme dhe gjasat që kjo ndeshje të shtyhet janë të mëdha.Pellgje të mëdha me ujë janë formuar në disa pjesë të fushës.

Pamjet në stadiumin e Real Betis ” Estadio Benito Villamarin” nuk janë shumë të bukura.Uji ka rrethuar pjesën më të madhe të fushës dhe duket shumë e vështirë që gjithë ai ujë të largohet deri para fillimit të ndeshjes.Meterologët në Spanjë bëjnë të ditur se shiu do vazhdojë të bjerë gjatë gjithë natës dhe shanset që ndeshja Spanjë vs Angli të shtyhet janë shumë të mëdha.

Related posts

PREMTON SHPENZIME TË MËDHA NË VERË/ Marotta “shmang” Conten: Kemi idetë e qarta, dëshirojmë një skuadër që të garojë…

Delo.autor

SHKËLQEU NË BOTËROR/ Rebic vendos në ditët e fundit të merkatos pët të ardhmen

Isa.Autor

Argjentina i ofron një mal me para Guardiolës për të lënë Manchester Cityn

Isa.Autor

Leave a Comment