Futboll Shqipëri Sport

SKANDAL/ Bënin “dallavere” me biletat, policia arreston 10 SHQIPTARËT

Policia e Kosovës ka vendosur në pranga ditën e djeshme 10 persona, të cilët shisnin bileta në tregun e zi.

Sipas “indeksonline”, të arrestuarit kishin siguruar në mënyrë të jashtëligjshme biletat për ndeshjen Kosovë-Maltë duke shumëfishuer çmimet deri në 50 €, ku çmimi i tyre në pikat zyrtare të shitjes varionte nga 2 deri në 10 €.

Shitja e biletave u bë një gangrenë e vërtetë pasi dy ditë para sfidës me përfaqësuesen e Maltës, në Prishtinë u krijua një kaos i vërtetë nga numri i madh i të interesuarëve për të siguruar biletat për në stadiumin “Fadil Vokrri”. Bile policia ndërhyri duke shpërndarë turmën që po konfliktohej me gaz lotsjellës.

Për ndeshjen e radhës, qytetarët e Kosovës i kanë bërë apel Federatës së Futbollit të Kosovës që shitja e biletave të kryhet online për të shmangur rrëmujen dhe çoroditjen e krijuar në rastin e fundit.

Related posts

Çfarë ka bërë Coutinho që Barça është mërzitur kaq shumë?

Sadik.Autor

Partizani-Batha, ka zhvillime të reja në klubin e kuq

Sadik.Autor

Barcelona gati të paguajë 100 mln € për mbrojtësin e Leipzig

Sadik.Autor

Leave a Comment