Futboll Kategoria e pare Sport

TOMORI “PASUROHET” NGA UZUNI/ Mijëra euro për beratasit

Tomori do të pëfitojë jo pak nga cdo transferim I futbollistit Myrto Uzuni në kampionatet elitare të futbollit europian . Zyrtarizimi i futbollistit nga berati bëri shumë bujë në merkaton e verës ku u transferuar nga skuadra e Lacit në drejtim të Lokomotivës së Zagrebit .

Tomori është skuadra mëmë që ka nxjerë lojtarin Myrto Uzuni si fëmijë nga radhët e saj dhe në bazë të rregullores së FIFA-s  klubi beratas do të përfitojë 2% nga transferimi I tij në Kroaci.

Uzuni debutoi dhe në kombëtaren shqiptare në ndeshjen e kaluar ndaj Izraelit duke bërë kështu një tjetër hap t madh në karrierën e tij pas transferimit në kampionatin kroat.

Related posts

Fadil Vokrri, një vetërrëfim mbi jetën dhe karrierën: Nga lavdia me Prishtinën, tek oferta e Juventusit

Sadik.Autor

Cristiano Ronaldo tek Juve? Për momentin ai po shijon vetëm puthjet e nxehta…

Sadik.Autor

I KA DHËNË LAMTUMIRËN ROMËS/ Totti ka në dorë 3 oferta të lakmuara

Delo.autor

Leave a Comment