Formula 1 Sport

ALONSO ME SUPERLATIVA PËR HAMILTON/ Është një nga 5-së më të mirët e Formula1

Lewis Hamilton është një nga pesë kampionët më të mëdhenj në historinë e Formula 1,thotë Fernando Alonso.Hamilton do të bëhet njeriu i tretë që fiton 5 tituj të formula 1 nëse triumfon në garën e së dielës që zhvillohet në Amerikë,por duhet që edhe Sebastian Vettel të pozicionohet më poshtë se vendi i dytë.Alonso e vendosi Hamiltonin përkrah legjendave si Michael Schumacher,Juan Manuel Fangio,Ayrton Senna dhe Alain Prost duke formuar kështu pesëshen e më të mirëve në Formula 1,sipas spanjollit.Do të ishte një arritje e madhe nëse Hamilton fiton titullin e 5-të shtoi më tej dy herë kampioni i botës Fernando Alonso.Fjalë vërtet të ëmbla këto nga ish-shoku i skuadrës së Lewis Hamilton.

Related posts

MILAN dhe INTER lënë mënjanë “luftën”, klubet bëhen bashkë për një çështje të rëndësishme

Isa.Autor

PO JETON ËNDRRËN FANTASTIKE/ Modric: Nëse nuk fitoj “Topin e Artë” do të…

Isa.Autor

E BËRI NEYMARIN TË FLAS ME VETE/ Lojtari SHQIPTAR bëhet kapiten i skuadrës në Seria A

Isa.Autor

Leave a Comment