Futboll Seria A Sport

“ÇMENDET MILIARDERI ÇEK”/ 600 milionë euro për të blerë MILANIN. Merret vendimi FINAL…

Elliott nuk dëshiron kurrë të shesë Milanin. Rikthimi në Champions duke e shndërruar sërish skuadrën kuqezi në një nga emrat më të frikshëm të Europës

Është ky plani i fondit amerikan, me Paul Singer që personalisht, sipas asaj që shkruan “Repubblica”, ka refuzuar një ofertë prej 600 mln eurosh. Objektivi është që të mbajë klubin dhe, më 1 dhjetor, do të vijë edhe Gazidis, ish-arkitekti i Arsenal.

Por, cili ka qenë ai që ka ofruar 600 mln euro? Bëhet fjalë për Daniel Kretínsky, padroni i Sparta Praha. Avokat, 41 vjeç, i lindur në Brno, kryeson grupin Eph (grup i energjikitës). Në 2015 ishte i nënti, sipas Forbes, në listën e shtetasve çek më të pasur.

Ai gjithashtu ka interesa në Itali dhe është president i gjigantëve çekë Sparta Pragë, dhe sipas Forbes ka një pasuri neto prej rreth 2.6 miliardë dollarësh.

Related posts

6 GOLA NË 8 NDESHJE/ Sulmuesi shqiptar shkëlqen në kampionat dhe pret ftesë nga Reja (VIDEO)

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ “Gardiani” Pepe Reina: Jam prekur nga COVID-19, duket sikur të…

Delo.autor

PO FLISTE PËR NDESHJEN SHQIPËRI-ANDORRA/ Spikeri nuk ndalet së qeshuri, ja çfarë i shkruan Balaj (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment