Futboll La Liga Sport

DHURON SPEKTAKËL/ Neymar “kopjon” Mourinhon dhe tallet me Mbappe (VIDEO)

Mourinho ia doli të triumfojnë në “Allianz”, ku ekipi i tij fitoi me përmbysje ndaj Juventusit të Cristiano Ronaldo.

Ishte një ndeshje e luftuar nga të dyja skuadrat, por më shumë se për lojën e dhënë në fushë nga dy ekipet, u komentua gjatë mënyra e festimit të portugezit. Sot, ajo është shndërruar në trend në rrjetet sociale dhe po “kopjohet” në masë. Pas Ançelotit, rradha është e Neymar.

Braziliani, Mbappe dhe Draxler po garonin me njëri-tjetrin se cili prej tyre do të shënonte më shumë kosha dhe fituesi… ishte 26-vjeçari. Ky i fundit zgjodhi të festonte si Mourinho dhe sigurisht në fund nuk nguroi  të tallej me shokun e tij të skuadrës, Mbappe për “dështimin”.

Related posts

TRONDITET “CAMP NOU”/ Betis ndëshkon Barcelonën me një aksion model

Isa.Autor

U ZGJODH ANËTAR I KOMITETIT EKZEKUTIV TË “UEFA-S”/ Ja rroga vjetore e Armand Dukës për këtë pozicion

Delo.autor

PRITET TË FTOHET NGA ARGJENTINA/ Aguero insiston: Nuk kam thënë kurrë që “Topin e Artë” nuk e meriton…

Delo.autor

Leave a Comment