Futboll Seria A Sport

DO LUAJ ME ZAPATËN/ Gattuso: Nuk ka më justifikime për MILANIN, me LAZION do…

Gennaro Gattuso ka dashur të injorojë krizën e Milan-it për shkak të dëmtimeve dhe në konferencën për shtyp para ndeshjes me Lazio-n ka thënë:

“Ne punojmë me entuziazëm, më pëlqen fryma e ekipit dhe jam e kënaqur me qasjen ndaj kësaj ndeshjeje. Ne jemi të vetëdijshëm që shumë lojtar nuk do të jenë të pranishëm, por ky nuk është një justifikim përkundrazi ne duhet të japim të gjithë më shumë.”

“Mendoj se do të kemi Alessio Romagnoli-n dhe Mateo Musaçhio sërish pas tre javësh, por ky është thjesht opinioni im. Problemi është se shumë lojtarë po vuajnë për shkak të dëmtimeve në të njëjtën kohë. Po përpiqemi të gjejmë se çfarë nuk ka shkuar siç duhet, por e vërteta është se Milani ka pasur shumë më tepër dëmtime edhe në vitet e shkuara.”

“Calhanoglu do të jetë i disponueshëm, por performanca e tij ka qenë 50% këtë sezon sepse ai po luan duke shtrënguar dhëmbët nga dhimbjet. Ne e shtyjmë që të luajë por ajo nuk është në formën e duhur, këmba e tij e djathtë është e dëmtuar.”

“Juventusi është ekipi më i fortë në Seria A dhe jo gjithçka nga loja jonë me ata ja vlen të hidhet poshtë. Ne humbëm me Inter-in për shkak të incidenteve.”

“Lazio është një ekip që vendos shumë lojtarë në sulm dhe kanë bërë shumë pak ndryshime nga viti i kaluar. Asnjë nuk sulmon si Ciro Immobile.”

Related posts

MANCHESTER UTD NË EPËRSI/ Ka shënuar Pogba nga pika e bardhë (VIDEO)

Delo.autor

NBA/ Ja dhurata që LeBron i bëri skuadrës para ndeshjes me Indiana

Sadik.Autor

NDRYSHON ORARI/ Ja kur do të luhet Partizani-Vllaznia

Delo.autor

Leave a Comment