Futboll Seria A Sport

E PABESUSHME/ Pezullimi i HIGUAINIT, drejtuesit e MILANIT kanë vendosur që të…

Higuain ka marrë një pezullim prej 2 ndeshjes pas kartonit të kuq të marrë në takimin kundër Juventusit. Argjentinasi ka shpërthyer ndaj arbitrit të ndeshjes dhe ky i fundit i ka treguar kartonin e kuq. Rrjedhimisht Higuain do të mungojë kundër Lacios dhe Parmës.

Megjithatë, Milani nuk ka ndenjur duarkryq në këtë situatë dhe ka vendosur të paraqeesë menjëherë apelimin e saj kundër vendimit nga federata. Drejtuesit kuqezinj do të kërkojnë që dënimi i sulmuesit të shkurtohet me 1 ndeshje dhe “El Pipita” të mungojë vetëm në takimin kundër Lacios.

 

Related posts

“DHIMBJA DHE SOLIDARITETI NUK NJEH KUFIJ”/ Tifozët grekë shpalosin banderolën prekëse për shqiptarët (FOTO)

Delo.autor

Ilir Daja mbërrin Vlorë/ Administratori i Flamurtarit, Idrizi në festë…

Sadik.Autor

Rashford flet për dëmtimin një ditë para Botërorit

Sadik.Autor

Leave a Comment